Szukaj
  • falkowskiedu

Jaki lokal wybrać w kawiarni? Rynek wtórny a pierwotny

Aktualizacja: 3 paź 2019

Długo się zastanawiałem od czego zacząć ten wpis, jeśli chodzi o wybór lokalu. Może na pierwszy rzut oka to nie jest jakiś wielki problem, po prostu wyszukujemy ogłoszenia na znanych portalach ogłoszeniowych, wybieramy te, które nam się podobają, wykręcamy numer i umawiamy się na spotkanie. Może i tak jest ale czy na pewno?Problem może zacząć się już na początku – czy wybrać lokal z rynku wtórnego czy z rynku pierwotnego. Innymi słowy czy nasz lokal ma być nowy, jeszcze nie używany – od dewelopera czy „Po kimś” – po upadłej firmie. Jest między tymi dwoma rynkami wielka różnica, nie zawsze dostrzegana a jednak warta zastanowienia. Co przemawia nad wyborem lokalu z rynku pierwotnego? Z pewnością to, że nie będziecie myleni z poprzednią firmą, która znajdowała się w tym miejscu (Nie daj Boże była tam kawiarnia).


Można  w tym miejscu zastanowić się: Dlaczego tamta firma w tej lokalizacji upadła? Czy to przez brak potencjalnych klientów? Wybór złej grupy docelowej? A może przez naganną obsługę klientów. W rynku pierwotnym startujemy od zera, nikt dotychczas nie prowadził biznesu w tym miejscu, może to być rzecz przemawiająca ZA lub PRZECIW tej lokalizacji, w końcu gdy znajduje się ten lokal z dala od centrum (A nowe lokale powstają właśnie tam) to musimy postarać się bardziej, by przyciągnąć klientów.A jak już jesteśmy przy lokalizacji to warto napisać, że to jest jeden z głównych czynników wpływających na sukces firmy, ale też trzeba wziąć pod uwagę koszta wynajmu. Muszą te dwa czynniki współgrać ze sobą, bo nie chcemy przecież mieć większych kosztów od przychodów. Musimy ustalić swoją grupę docelową i zrobić badanie rynku .Ale wróćmy jeszcze do tego, czym różnią się te oba rynki. Bardzo ważne jest to, żeby mieć świadomość, że nie każdy lokal możemy wybrać z rynku wtórnego. Dlaczego? Dlatego, że przepisy, tudzież sanepid nakładają na przedsiębiorców wymogi. Po pierwsze: Lokal musi być przeznaczony pod gastronomię, nie ma możliwości zrobienia tego w innym lokalu, no chyba że macie wielki budżet, czego odradzam a polecam szukać lokalu, by nie było przy nim ogromu pracy, ponieważ koszta za remont często są tymi najwyższymi w inwestycji. Wybierając lokal z rynku pierwotnego jesteśmy w stanie każdy lokal przeznaczyć na kawiarnię. Możemy swobodnie stawiać ściany i dzięki temu wypełniać wymogi, które są na nas nałożone. Warto podczas rozmowach o lokalu z osobą decyzyjną poinformować, że chcielibyśmy aby wyraził on zgodę na przebudowanie ścian.Wydaje się, że lokal z rynku pierwotnego jest lepszy ale trzeba wziąć pod uwagę jeszcze inny, ważny czynnik z naszego życia – czas. Czas remontu takiego lokalu może się nierzadko przedłużyć, jest w nim o wiele więcej do zrobienia i w niektórych przypadkach będziemy musieli czekać na odbiór lokalu przez odpowiednie służby.


A więc który lokal wybrać? Nie ma złotej zasady, po to są te dwa rynki aby dopasować do indywidualnych upodobań każdego z nas.Przypominamy, że każdej środy o godzinie 18:00 będzie publikowany nowy post na blogu!

Życzymy sukcesów w drodze do celu!

Podziel się tym wpisem ze znajomymi udostępniając im na różnych platformach!
#Jak_stworzyć_kawiarnię #Jak_otworzyć_kawiarnię #Jak_założyć_kawiarnię #Jak_prowadzić_kawiarnię #Własna_kawiarnia #Biznes_kawiarniany #Jak_zbudować_kawiarnię #Tworzenie_kawiarni #Jaki_lokal_wybrać #Rynek_wtórny #Rynek_pierwotny #gastronomia #lokal_w_kawiarni #wybór_lokalu_w_kawiarni

36 wyświetlenia

zarejestruj się, by otrzymać nowy, nigdzie nie publikowany wpis!